Dom, Ogród

Alternatywne ogrzewanie domów – co jest do dyspozycji

W naszej strefie klimatyczne ogrzewanie domów jest niezbędne. Największą popularnością się cieszą różnego rodzaju instalacje CO, ale coraz częściej stosowane są jakieś dodatkowe sposoby. Na przykład w ostatnim czasie klienci kupują chętnie piecyki na pellet. Świetnie się sprawdzają w sytuacji, gdy ktoś nie chce mieć klasycznego kominka, a ma w domu komin, do którego może taki piec podpiąć. Do dyspozycji są piece nieduże, przeznaczone tylko do jednego pomieszczenia, jak również większe, które bez żadnego problemu sobie poradzą z niewielkim domem.

Standardowe kominki również świetnie nadają się do ogrzewania, i wiele osób z takiej możliwości korzysta. Szczególnie są polecane wodne wkłady kominkowe, które stanowią świetne uzupełnienie standardowej instalacji CO. Takie wkłady posiadają pomiędzy ściankami cienką warstwę wody, zresztą stąd wzięła się ich potoczna nazwa. Woda ta pod wpływem gorąca się rozgrzewa, a następnie za pomocą pompy rozprowadzona zostaje po wszystkich pomieszczeniach.

Decydując się na tego typu rozwiązanie trzeba jednak pamiętać, że będzie ono wymagało stałego zasilania prądem elektrycznym. Ponieważ rosnąca ilość miast zabrania korzystania z pieców na drewno i węgiel, w tym kominków, to rosnącym zainteresowaniem cieszą się także biokominki. Dzięki zastosowaniu paliwa, jakie nie wytwarza zanieczyszczeń, są one dużo bardziej przyjazne dla środowiska i ekologiczne, a równocześnie znacznie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu.

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz