Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Budowa opon letnich i zimowych – jakie są różnice?

Warto przyjrzeć się różnicom pomiędzy oponami na jakich jeździmy latem, a tymi używanymi zimą. W głównej mierze różnica dotyczy tu mieszanki wykorzystywanej do produkcji tychże opon. W przypadku opon letnich jest to twarda guma, co niweluje tarcie, przez co jest ono na tyle niskie, że bieżnik ma dłuższą żywotność. Letnie ogumienie pozwala przyzwoiciej kontrolować pojazd właśnie w czasie lata, droga hamowania często okazuje się o wiele krótsza, za co odpowiada pokaźniejsza przestrzeń styku bieżnika z drogą.

Do tego bieżnik ów bardziej jest ukierunkowany względem tego jak obraca się koło, a to zmniejsza hałas w trakcie jazdy. W przypadku opon zimowych mamy do czynienia z oponami bardziej dzielnymi na ślizganie, dzięki użyciu miększej gumy. Bieżnik ma wtedy większe bloki w tak zwanej strefie barkowej, a znaczna ilość drobnych nacięć równoległych ułatwia kierowanie, przyspieszenie a również hamowanie na śliskim podłożu.

To właśnie dzięki przyzwoicie ukształtowanych rowkach w oponie tej łatwo odprowadzana jest woda. Jeżeli pragniesz wymienić, zobacz https://mobilnawulkanizacja-szczecin.pl/srodmiescie-mobilny-serwis-opon-24h/. Od czasu do czasu również korzystamy w zimie z tak zwanych opon kolcowych. Jeżeli mówimy o motoryzacji to należałoby poruszyć kwestię dotyczącą opon użytkowanych do samochodów i zająć się różnicami odnośnie ogumienia sezonowego oraz całorocznego. Bez zastanowienia otrzymamy odpowiedź zachwalającą opony sezonowe, a wobec tego te, jakie nazywamy zimowymi oraz letnimi, zmienianymi na daną porę roku

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz