Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Co to są suplementy i peptydy?

Czym są odżywki? Są to dodatkowe substancje obejmujące mikro i makroelementy, witaminy – w postaci pastylek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, jakie zażywane w dobrej, wyznaczonej ilości uzupełniają braki w stworzonym przez nas organizmie, utrzymując go w porządnej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Na pewno – osoby będące w czasie rekonwalescencji, które po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to również przyjmowaniem różnych lekarstw i stosowaniem różnych terapii.

Osoby, które stosują diety odchudzające – jakakolwiek dieta odchudzająca eliminuje z posiłków miarodajne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Należy je w następstwie tego uzupełnić suplementami. Ciekawą opcja są również ostatnio peptydy – znacznie więcej na SARM. Sportowcy też są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Naturalnie, nie ma mowy o tych dopingujących, jednak jedynie tych zaopatrujące naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, którzy uczęszczają na siłownie – też powinni zażywać suplementy. Zazwyczaj zażywanymi 'dziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – inaczej makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – czyli mikroelementy. Do typowego funkcjonowania organizmu człowiek potrzebuje 46 mikro i makroelementów, z jakich 30 jest niezbędnych do życia.

Najpopularniejsze są preparaty zawierające wszystkie powyższe szczegóły w należytych proporcjach. Można je nabyć w każdej aptece, choć nie są one lekarstwami. Jeśli jednakże nasze posiłki składają się z towarów wszystkich grup pokarmów, nie powinniśmy suplementów przyjmować. Dla sportsmenów, których wysiłek pochłania dużo energii, suplementy wyglądają trochę inaczej. Preparaty akcesoryjne to pomiędzy innymi – odżywki białkowe i węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina oraz substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro i makroelementy oraz witaminy. Suplementy są w takim razie potrzebne do zażywania w wielu sytuacjach, lecz decyzja o ich niezbędnej ilości powinna być podjęta przez lekarza.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz