Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Usługi

Czy świadectwo energetyczne jest obecnie wymagane

Jednym z ważniejszych dokumentów, jakie muszą posiadać właściciele wielu mieszkań i domów, jest Świadectwa energetyczne. Dokument ten ma przede wszystkim na celu poświadczać, ile energii potrzebne będzie do jego ogrzewania i codziennej eksploatacji. A to bardzo się może różnić zależnie od rozmiaru obiektu, jego stanu technicznego i wyposażenia.

Posiadanie takiego świadectwa pozwoli na przykład kupującym czy wynajmującym ustalić, na jakie koszty muszą się nastawiać i jakie inwestycje będą potrzebne. Takie świadectwo wykonane być może jedynie przez certyfikowaną osobę, posiadającą konieczne umiejętności i doświadczenie. Jeśli chodzi o koszty, to nie są one jakoś specjalnie wygórowane. Za niewielkie mieszkanie albo garaż w zupełności powinna wystarczyć kwota mniej więcej trzystu, przy większych budynkach wzrośnie ona kilka razy.

Nasze przepisy określają dokładnie, które z informacji powinny zawierać wykonane w prawidłowy sposób Świadectwa energetyczne. W takich dokumentach musi się więc znaleźć zdjęcie frontowe obiektu, dokładny plan z wymiarami poszczególnych pomieszczeń, a także informacja o budowie stropów i ścian. Uwzględnić też należy sposób ogrzewania wnętrza, jak też podgrzewanie ciepłej wody. Istotną częścią także będą wyliczenia wykonane przez osobę która taki certyfikat ma przygotować, do których się bierze uzyskane dane. Taki certyfikat po zrobieniu jest ważny przez okres dziesięciu lat, ale jeżeli w międzyczasie wykona się jakieś istotne modyfikacje, to należy go zrobić jeszcze raz.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz