Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Dlaczego podczas budowy domu jest potrzebna pomoc geodety

Budowa wymarzonego domu wiąże się z dużą ilością obowiązków. Nie można sobie tak zwyczajnie zrobić wykop pod fundamenty, wylać je i zacząć budować ściany. Należy również nawiązać współpracę z różnymi specjalistami, a jednym z nich będzie geodeta. Pomoc geodety będzie potrzebna na różnych etapach.

Pierwszy kontakt niejednokrotnie ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, między innymi po to żeby poznać dokładnie jej granice. Przyda się to też do postawienia ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnych kłótni z którymś z sąsiadów. Mając wybrany plan budynku należy go odpowiednio ułożyć na obszarze działki. To również należy do zadań geodety, który wszystko wykona w oparciu o mapę projektową. Na mapie należy umieścić zarówno mieszkalny budynek, jak również wszystkie przyłącza.

Jeżeli dokumentacja będzie zatwierdzona i właściciel uzyska pozwolenie na budowę, to obowiązkowo wyznaczyć należy na obszarze działki miejsce, w którym budynek zostanie postawiony. To również należeć będzie do obowiązków geodety, który powinien zamontować w tym celu w gruncie znaki geodezyjne. Są one bardzo ważne, bo w oparciu o nie będą wykonywane fundamenty. Przy tych pracach jest również do ustalenia dokładne położenie wszystkich instalacji, jeżeli będą one przebiegać pod ziemią. Lecz to jeszcze nie koniec, bowiem geodeta z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na budowie, już po jej skończeniu, żeby wykonać pomiary końcowe i zobaczyć czy wszystko zostało zrobione zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz