Usługi

Do czego jest nam pomocny internet?

Wiadomo, że jeżeli korzystamy z czegoś zanadto długo i rozpoczyna nas to coraz bardziej wciągać, po pewnym czasie uzależniamy się od takiej rzeczy. Tak samo jest z internetem. Na pierwszy rzut oka internet wydaje się być nieniepokojący. Został stworzony w celu ułatwiania wszystkim życia. Niemniej jednak, gdy trwonimy kontrolę na korzystaniem z niego, może to sprawiać uzależnienie. Zwykle rozpoczyna się to nieśmiało.

Każdego dnia spędzamy coraz to więcej czasu surfując po internecie, korzystając z serwisów społecznościowych czy też grając w gry internetowe – speedtest. Uzależnienie od internetu ma prawo objawiać się nadpobudliwością, agresją (przede wszystkim u dzieci oraz nastolatków), odczuwaniem jakiegoś niedosytu, gdy przynajmniej kilka razy dziennie nie odwiedzimy portalu społecznościowego, czy nie zagramy w jakąkolwiek grę. Szkodliwość internetu objawia się nie tylko uzależnieniem.

Teraz to właśnie dzięki internetowi jesteśmy w stanie stać się nawet ofiarami kradzieży. Niekoniecznie kradzieży pieniędzy, chociaż to dość nieraz się zdarza, jednak kradzieży danych, zdjęć, plików z komputera. Aby zapobiec temu musimy stosować środki ostrożności, między innymi programy antywirusowe.

You may also like...

Dodaj komentarz