Motoryzacja, Transport

Jak są przeprowadzane badania lekarskie dla przyszłych kierowców

Każdy, kto chciałby uzyskać uprawnienia kierowcy, musi zaliczyć parę wymaganych etapów, po ukończeniu jakich na koniec otrzyma wymarzony dokument. W pierwszej kolejności trzeba odbyć przygotowawczy kurs, a później zdać dwa egzaminy, teoretyczny i praktyczny.

Lecz to nie jest koniec, bo bezwzględnie wszystkich kandydatów musi zbadać jeszcze lekarz. Nasze przepisy stanowią wyraźnie, że badania kierowców Łowicz są niezbędne, a jeżeli pojawią się problemy ze zdrowiem, to taki kandydat może nawet nie móc zdawać na prawo jazdy.

Poruszanie się autem to przecież bardzo duża odpowiedzialność, nie tylko za {samego siebie|siebie, ale też za innych uczestniczących w ruchu drogowym i pieszych. Z tego też powodu konieczne jest przed wydaniem uprawnień zweryfikowanie ogólnego stanu zdrowia danej osoby pod kątem tego, czy nie ma ona schorzeń, przy jakich poruszanie się drogach nie jest możliwe. O ile w przypadku osób prywatnych badania kierowców Koło przeprowadza się tylko raz, zanim się przystąpi do egzaminu, to zupełnie inaczej jest w przypadku kierowców zawodowych.

Oni są dużo bardziej narażeni – przejeżdżają wiele tysięcy kilometrów w czasie jednego wyjazdu, przewożą pasażerów czy nietypowe ładunki. Dlatego też w ich przypadku badania kierowców Łowicz co jakiś czas muszą być robione jeszcze raz, aby mieć pewność, że stan zdrowia danego kierowcy nie uległ pogorszeniu. Badania te mają także znacznie obszerniejszy zakres. Poza wzrokiem jest też badany słuch kandydata, koordynacja ruchowa i równowaga, oraz ogólna kondycja. Bardzo ważne są również badania psychologiczne, pozwalające ocenić zachowanie w stresującej sytuacji.

To ci się spodoba:

1 komentarz

  1. Brakuje ci zęba, wyłamał się, popsuł się i nie nadaje się on już do naprawy? To pora na implanty Radzymin, które możesz założyć w naszym gabinecie.

Dodaj komentarz