Usługi

Jakie płótno na obraz kupić?

Tkanina to materiał entuzjastycznie stosowany do przystrajania. Wolno to robić na dużo sposobów, a jednym z nich jest malowanie artystyczne tkanin. Można wykorzystać do tego celu sztampowe farby akrylowe zakupione w punktach sprzedaży dla plastyków, niemniej jednak w takim układzie potrzebny będzie także specjalny preparat, jaki należy połączyć z akrylami w stosunku jeden do jednego.

Takie środki masowego przekazu nabyć można w specjalistycznych sklepach. Są w nich także dostępne farby przeznaczone tylko do malowania na materiałach – z tym, iż są droższe od akryli. Do malowania można używać skończonych szablonów, farbę nanosi się na tkaninę pędzelkami.

Warto także sięgnąć po właściwe pisaki służące do narysowania konturów oraz dodatki, jak podobrazie malarskie. Wizerunek naniesiony na tkaninę musi niesłychanie odpowiednio wyschnąć. Wymaga też utrwalenia – robi się to za wsparciem żelazka, prasując tkaninę czy też przez coś cienkiego (np. przez bawełnianą chusteczkę), bądź od zewnętrznej. Do utrwalania służy też piekarnik – musi być nagrzany do stosownej temperatury, a tkaninę umieszcza się w nim na kilka minut.

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz