Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Inne

Jakie są główne etapy projektowania strony internetowej

Decydując się na uruchomienie własnej internetowej strony należy się liczyć z faktem, że jej zrobienie może zająć nieco czasu. Dużo zależeć będzie rzecz jasna od tego, jaki zakres funkcjonalności i treści należy przygotować, lecz w każdej sytuacji etapy będą bardzo podobne.

Przede wszystkim rozpocząć trzeba od tego, aby poszukać firmy która zajmie się wszystkim. Najszybciej się to zrobi wykorzystując wyszukiwarkę, po podaniu w niej hasła strona www można przeglądnąć otrzymane wyniki i zdecydować się na coś. Początkowym etapem każdego projektu jest szczegółowe zebranie wymagań i oczekiwań.

Etap ten jest bardzo ważny, ponieważ na podstawie przeprowadzonej analizy jest przygotowywany zakres prac i ich wycena. Jeżeli wszystko zostanie wstępnie ustalone, to trzeba to wszystko spisać w formie umowy, obowiązkowo z uwzględnieniem ceny do zapłacenia i terminu. Gotowa umowa to sygnał do tego, że do swojej pracy przystąpić mogą graficy i programiści. Sam proces tworzenia serwisu i opracowania wszystkich funkcjonalności jest najdłuższy, a po jego zakończeniu należy przystąpić do testów.

Podczas nich niejednokrotnie pojawi się potrzeba jakiś poprawek, tak żeby wszystko działało bez błędów i niedoróbek. Po skończeniu testów nowa strona jest przenoszona na widoczny w internecie adres i udostępniana użytkownikom. Często wcale nie będzie to koniec współpracy, bowiem jeżeli zaczną się pojawiać nowe pomysły, to także trzeba będzie je rozplanować i potem wykonać prace.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz