Turystyka, Sport

Kurort turystyczny robiący doskonałe wrażenie na osobach, które na wakacje wybierają się do Chorwacj

Zachwycająca chorwacka wyspa z delfinami to oczywiście Mali Losinj. Szacuje się, że na takiej wyspie zadomowiło się mniej więcej sto pięćdziesiąt delfinów. Nad wyraz często pływają blisko powierzchni wody, robiąc zjawiskowe skoki. To właśnie z tego względu też spotkanie z delfinem jest tym, czego nie da się zapominać. Delfiny to wręcz znak rozpoznawczy Losinj. Latem przyjeżdżając do miasta można się także bardzo dobrze wybawić na różnych eventach. Odbywają się one prawie codziennie lub są regularne i na pewno na nudę przyjezdni nie mogą na takiej znajdującej się na terenie Chorwacji wyspie narzekać. Więcej wiadomości można znaleźć na stronie internetowej https://www.vecernji.hr/lifestyle/suprotnosti-koje-privlace-1005341

W porze wieczorowej można się wybawić na tarasie albo w klubach. Ulokowane są tutaj liczne puby oraz disko, a te osoby, które lubią bawienie się do wczesnych godzin porannych bez wątpienia powinny odwiedzać miejsca jakimi są: Energy, Coctail bar, Priko, Zanzibar, bądź Sarjy pub. Opłaca się poczytać wiadomości o takiej wyspie w Internecie i przekonać się, że jest to miejsce godne zauważenia. Postów w tym temacie nie zabraknie i można się wiele dowiedzieć.

Kiedy ktokolwiek lubi podróże po Chorwacji to ta wyspa go może zachwycić. Mali Lošinj to urokliwe miasto – wyspa. W przeszłości było miastem portowym, jak sporo innych miasteczek w Chorwacji. Aktualnie latem można tutaj zobaczyć wiele ludzi, łodzie, jachty, statki, knajpki oraz nacieszyć widokami i zabytkami. Warto wybierać się na spacer promenadą. Miasteczko jest cenione za piękną roślinność oraz sporo obiektów zabytkowych.

Rekomenduje się oglądać: wille wywodzące się z pochodzącej z Austrii arystokracji, kościół świętego Marcina wybudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku wraz z fontanną z dwoma delfinami wyrzeźbionymi w kamieniu dla upamiętnienia dopłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku. Idealne wrażenie wywołuje aromatyczny ogród ziół. Mali Losinj jest miasteczkiem godnym zauważenia.

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz