Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Budownictwo, Przemysł

Kurtyny i przegrody z PCV – gdzie są używane

PCV jest bardzo często używanym materiałem, z uwagi na szereg posiadanych zalet. Nie tylko spotyka się go w domach i mieszkaniach, lecz bardzo chętnie sięga też po niego przemysł. To tworzywo sztuczne jest całkowicie odporne na wodę i wilgoć, ale też i wiele innych chemicznych związków, z tego też powodu bardzo dobrze się sprawdza jako różne osłony. Folia PCV z jednej strony jest bardzo elastyczna, i można ją wielokrotnie zginać we wszystkie strony, bez obawy o jakieś pęknięcie.

Jednocześnie posiada duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, przez co nie ma dużego ryzyka uszkodzenia przedmiotów, które zostały z niej wykonane. Z tego też powodu taka właśnie folia stosowana jest bardzo często na rozmaite kurtyny paskowe. Przeważnie mają one formę pasków nachodzących na siebie, jakie można rozsunąć aby przejść albo przejechać wózkiem. W przypadku takich kurtyn ważna jest jedna jeszcze sprawa, to znaczy izolacja cieplna. PCV to materiał, jaki chroni świetnie przed utratą temperatury znacznie lepiej niż na przykład drewno.

Dzięki temu przegrody zrobione z niego są naprawdę wygodne i funkcjonalne, bo nie ma potrzeby ich otwierania, a jednocześnie stanowią świetną barierę rozdzielającą pomieszczenia o różnej temperaturze. O ile przy kurtynach używane folie mają nawet kilka milimetrów na grubość, to przegrody spawalnicze potrzebują znacznie cieńszej folii. Która jak się okazuje praktycznie w stu procentach pochłania szkodliwe dla otoczenia promieniowanie świetlne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz