Dom, Ogród

Pellet czy węgiel – jaki opał jest najlepszy

W naszej strefie klimatycznej zimową porą mogą się pojawić mocno ujemne temperatury, z tego też powodu ogromną rolę odgrywa odpowiednie ogrzewanie. Mieszkańcy bloków z reguły mają je zapewnione albo z elektrociepłowni albo używają piecyków gazowych, natomiast właściciele prywatnych domów o wszystko muszą zadbać sami. W domach montuje się bardzo różne piece, w dalszym ciągu niejednokrotnie spotkać można kotły na paliwa stałe, typu węgiel Zamość, pellet Zamość. O tym, jaki rodzaj opału będzie zastosowany, zależało będzie od budowy kotła i parametrów, które posiada.

Poszczególne typy opału cechują się różnymi właściwościami, i pod tym względem również należy policzyć wszystko dokładnie przed zakupami. Najlepsze właściwości jeżeli chodzi o wydajność cieplną posiada ekogroszek Zamość. Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji odbiorcy otrzymują bardzo wydajny produkt, którego zużycie jest chyba najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Nie kosztujący tyle, ale też i mający mniejszą wydajność jest pellet drzewny Zamość. Ten rodzaj paliwa uznawany jest za ekologiczny i nowoczesny, produkuje się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie drzewny pellet ma znacznie większą wydajność niż zwykłe drewno, a oprócz tego cechuje się niską zawartością popiołu oraz siarki. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem zaczął się cieszyć pellet ze słomy Zamość. Jego dużą zaletą jest niska cena, wynosząca mniej niż połowę tego co cena węgla, lecz ze względu na opałową wartość potrzeba go będzie także dwa razy więcej.

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz