Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Biznes, Finanse

Podatek dochodowy a odzyskanie podatku zza granicy

Sfinansowanie podatków podlegają osoby fizyczne i prawne. Obowiązek skarbowy spoczywa na obywatelu, jaki osiąga dochód. Każda postać musi się rozliczać indywidualnie, wspólne opodatkowanie dotyczy wyłącznie partnerów. Obowiązek opłaty prywatnego podatku spoczywa na osobach, które wykonują pracę oraz zostają w jakimkolwiek stosunku pracy, jakkolwiek za granicą istnieje opcja zwrotu – zwrot podatku holandia. Także osoby, jakie prowadzą własną działalność gospodarczą podlegają obowiązkowi podatkowemu.

Jakikolwiek podatnik ma obowiązek najpóźniej do 30 kwietnia dodatkowego roku skarbowego złożyć własne zeznanie. Następuje ono w formie formularza PIT 36, 36L, 37, 38 czy też 39 w zależności od typu uzyskanych dochodów.

Posiadanie nieruchomości i jej sprzedaż również łączy się z przymusem takich opłat. Nie jedynie osoby fizyczne muszą finansować składki, proceder ten dotyczy także ludzi prawnych. W ich skład wchodzą: jednostki prawne, grupy kapitałowe i spółki. Osoby prawne powinny złożyć zeznanie fiskalne CIT 7 i z określoną wysokością dochodu za dany rok.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz