Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Przekazywanie złej oraz ciężkiej wiadomości – sprawdź, co doradza psycholog

Wychowywanie nastolatka to dla znacznej większości rodziców nadzwyczaj poważne wyzwanie. Czy tak może się mówić? Jakim sposobem najbardziej, niemniej jednak to jakim będzie nasze dziecko nastolatkiem zależeć będzie w zasadzie od nas. To my je wychowujemy a w następstwie tego i my tworzymy w nim pewne wzorce zachowań. Wielu rodziców cały czas powtarza własnym dzieciom że są bystre, solidne i godne zaufania. Takie dziecko będzie dorastało w przekonaniu że takim jest, oraz nasze słowa będzie uważało za niezmiernie istotne.

Nieraz mówi się o tym, że jest bardzo dobrze, iż nasze dziecko weszła w czas dorastania. Staliśmy się rodzicem nastolatka. Czy to jest szczęście? Otóż nie zawsze. Duża grupa rodziców nie jest w stanie poradzić sobie z wychowywaniem nastolatka. Co w takiej sytuacji robić. Mamy dwie możliwości przemilczeć ten okres, bądź skorzystać z porady psychologa. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest druga możliwość. Udając się do psychologa, musimy niemniej jednak wiedzieć jakie nasze dziecko jest w stosunku do nas. Takie postępowanie w obszerny sposób ułatwi współpracę. Rady psychologa terapia uzależnień radom w zasadzie będą opierały się na tym, czego obowiązkiem rodziców będzie nie robić, oraz jak postępować. Czasami rodzice mają błędne myślenie. Chodzi tutaj chociażby o naruszanie intymności dziecka. Nie należy tego robić.

Istotnie jeśli mamy uzasadniony powód, to wówczas najodpowiedniej jest zrobić to tak by nastolatek nigdy się nie zorientował. Kolejne porady dotyczą szanowania nastolatka. Jeśli my będziemy go szanować to ono będzie stworzony przez nas szanowało. Ponadto powinniśmy pogodzić się z faktem, że nasze dziecko ma swoje życie towarzyskie, oraz to bardziej go intryguje niż to co w domu. Krzyk jest także złym postępowaniem. Im więcej będziemy krzyczeć tym skonstruowany przez nas nastolatek będzie reagował coraz to bardziej gwałtowniej. Jeśli dziecko ignoruje to należałoby jest odpłacić tym samym. Lecz powinniśmy pamiętać by nie uciekać się do przemocy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz