Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Zdrowie

Przygnębienie u kobiet – ciężka depresja poporodowa

Chandra u kobiet ma okazję być spostrzeżona, jako prędzej oraz częściej występująca aniżeli depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako znacznie bardziej podatne na depresję, która w dodatku niejednokrotnie zostaje nierozpoznana. Być może wypływa to z tego, że kobiety rzadko zgłaszają się do lekarza, a to powoduje, iż depresja rzadziej zostaje nierozpoznana. Faktem jest niemniej jednak, że istnieją różnice fizjologiczne pomiędzy mężczyznami i damami, które czynią kobiety o wiele bardziej podatne na depresję. Najistotniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Panie mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a do tego zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, oraz menopauzie. Farmaceutyki obejmujące hormony płciowe również mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dosyć często wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co akcentuje leczenie uzależnień radom. Przeważnie rozpoczyna się ona w sposób dyskretny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Nieraz kobieta czuje lęk, zwłaszcza lek o zdrowie i rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie zazwyczaj zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, jakie już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są składnikiem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji. W żmudnej depresji kobieta traci kontakt z rzeczywistością, może posiadać urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma okazję być też zagrożone dziecko.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

1 komentarz

  1. +Reklama+
    Skorzystaj z usług renomowanego stomatologa w Radzyminie. Jego wiedza i pasja w połączeniu z zaawansowaną technologią to recepta na zdrowy i promienny uśmiech. Strona http://www.dentysta.anpi.pl pozwoli dowiedzieć się szczegółów odnośnie zabiegów dentystycznych prowadzonych w gabinecie.

Dodaj komentarz