Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Specyficzna suplementacja diety

Niezbędne składniki odżywcze, zarówno dla zdrowia matki, jak i dziecka, są obecne w wielu pokarmach, ale w przypadku zwiększonego zapotrzebowania lub zwiększonego spożycia składników odżywczych, przydatne jest stosowanie zrównoważonych, kontrolowanych i odpowiednich suplementów diety ciąża, tak aby sprzyjać odpowiedniemu spożyciu zgodnie z wytycznymi dietetycznymi.

Ale bądź ostrożny: musisz ocenić z lekarzem, czego naprawdę potrzebujesz!

Jednym z najważniejszych składników odżywczych jest kwas foliowy, witamina z grupy B, która jest szczególnie polecana zarówno przed, jak i podczas ciąży, ponieważ odgrywa istotną rolę na poziomie komórkowym w zapobieganiu wadom mózgu i rdzenia kręgowego u płodu.

  1. Większość z tych problemów może wystąpić w ciągu pierwszych 3 lub 4 tygodni ciąży, dlatego wskazane jest przyjmowanie kwasu foliowego już na etapie planowania ciąży.
  2. Ponadto w przypadku dalszych niedoborów lekarz zazwyczaj sugeruje integrowanie głównie: żelaza, wapnia, witaminy A, witaminy B12.

Aktywność fizyczna zalecana podczas ciąży

Regularna i odpowiednia aktywność fizyczna jest prawie zawsze zalecana kobietom w ciąży, chyba że w ciąży wysokiego ryzyka: naturalnie należy wykluczyć czynności zagrażające zdrowiu kobiety i dziecka.W każdym razie zawsze lepiej mieć zgodę swojego ginekologa, który dobrze zna obraz kliniczny.

Jakie aktywności fizyczne można najbardziej polecić podczas ciąży?

  1. Spacerować
  2. Aquagym

  3. Joga

  4. Pilates

  5. Bezpłatne pływanie
  6. Ćwiczenia z masą ciała

  7. Rozciąganie

Obserwując te nawyki i stosując się do tych wskazówek, ciąża bez wątpienia zostanie zapamiętana jako szczęśliwe i naturalne doświadczenie własnego życia. Pierwsza wizyta w ciąży polega na rozmowie z lekarzem i wskazane jest jej przeprowadzenie zaraz po stwierdzeniu ciąży, a w każdym razie w pierwszym trymestrze ciąży.

Jak uzyskać dostęp: dostęp z receptą od lekarza pierwszego kontaktu na „Pierwszą wizytę położniczą”. Rezerwacji należy dokonać za pośrednictwem regionalnego CUP dzwoniąc pod numery: 848448884 (z telefonu stacjonarnego) lub 0434 223522 (z telefonu komórkowego).

Kolejne wizyty będą odbywać się co miesiąc, chyba że wystąpią szczególne warunki ryzyka. Lepiej jest wykonywać zalecane badania od czasu do czasu, mniej więcej w połowie między jedną a drugą kontrolą, aby nie były zbyt „stare” lub wręcz przeciwnie, aby nie mieć czasu na wycofanie wyniku.

Podczas wizyty wykrywane są

Dane anamnestyczne: wiadomości na temat patologii rodzinnych, chorób, na które kobieta cierpiała w przeszłości, wszelkich interwencji chirurgicznych, alergii, transfuzji krwi, historii położniczej i ginekologicznej.

  1. Ciśnienie krwi (wartości graniczne 140/90)
  2. Wzrost i masa ciała
  3. Warunki rozwoju macicy (badanie jamy brzusznej)

  4. Stany szyjki macicy (eksploracja pochwy i/lub badanie wziernikiem, rozszerzaczem pochwy)

  5. Kliniczne badanie piersi

  6. Bicie serca płodu w 2. trymestrze
  7. Prezentacja płodu (ostatnie dwa miesiące)
  8. Wszelkie inne oznaki lub objawy (obrzęki, np. „opuchnięte nogi”, żylaki, przecieki, skurcze itp.).

Na pierwszej wizycie położniczej wykonuje się wymaz cytologiczny (badanie cytologiczne szyjki macicy, czyli wymaz), jeśli kobieta nie miała go w ciągu ostatnich dwóch lat.W razie potrzeby wypełniany jest formularz (dziennik ciąży), a w razie potrzeby zlecane są badania i terapie.Kartę ciąży należy zachować i okazywać podczas kolejnych kontroli, aby można ją było od czasu do czasu aktualizować. zdrowe dziecko – porady

  1. Egzaminy

  2. Na początku ciąży, prawdopodobnie w 13. tygodniu

Grupa krwi i czynnik Rh: ryzyko izoimmunizacji (tj. wytworzenia przez matkę przeciwciał skierowanych przeciwko grupie Rh) na kolejną ciążę, jeśli kobieta jest Rh ujemna, a dziecko Rh dodatnie.Pośredni test Coombsa: pozwala wykryć możliwą obecność przeciwciał przeciwko erytrocytom (czerwone krwinki) we krwi matki. W przypadku kobiet z ujemnym czynnikiem Rh, zagrożonych szczepieniem, badanie należy powtarzać co miesiąc.

Pełna morfologia krwi z liczbą płytek krwi: hemoglobina (ważne, aby sprawdzić, czy nie występuje anemia), czerwone krwinki, białe krwinki (wysoki wskaźnik wskazuje na infekcję). Cukier we krwi: ilość glukozy (cukru) we krwi. Wartość graniczna 95 mg / ml.

Jego celem jest rozpoznanie wszelkich zmian w metabolizmie glukozy.

TPHA: test serologiczny do poszukiwania przeciwciał przeciwko Treponema pallidum, mikroorganizmowi odpowiedzialnemu za kiłę, chorobę przenoszoną drogą płciową. Jeśli wynik testu jest ujemny, oznacza to, że we krwi nie ma przeciwciał przeciw krętkom, a zatem osoba nigdy nie miała kontaktu z mikroorganizmem.

Toxotest: to test mający na celu stwierdzenie obecności w organizmie przeciwciał przeciwko toksoplazmozie. Toksoplazmoza jest chorobą zakaźną przenoszoną na ludzi przez zwierzęta (koty, kanarki, króliki itp.). Jest niebezpieczny w czasie ciąży, ponieważ może zostać przeniesiony na produkt poczęcia, uszkadzając go.

Często bezobjawowa, może objawiać się gorączką i lekkim obrzękiem gruczołów szyjnych, zmęczeniem, brakiem apetytu. W przypadku negatywnej serologii zarówno dla igg, jak i dla igm, kobieta musi zwrócić większą uwagę na niektóre zasady codziennej higieny. Dodatkowo toxotest będzie powtarzany co 30-40 dni do czasu dostawy.

Rubeotest: służy do sprawdzania obecności przeciwciał przeciw różyczce we krwi. Różyczka to typowa dla dzieciństwa choroba zakaźna wywołana wirusem. Jeśli zachoruje podczas ciąży, w pierwszych 17 tygodniach może spowodować poważne wady rozwojowe u dziecka. Jeśli matka miała już różyczkę (igg dodatni i ig ujemny), nie ma ryzyka, ponieważ przypadki ponownego zakażenia są niezwykle rzadkie.

W przypadku niskiego lub ujemnego miana przeciwciał Ig wskazane jest powtarzanie testu co 30 dni do 20. tygodnia.

Ponadto kobieta musi bezwzględnie unikać kontaktu z osobami chorymi na różyczkę (dziećmi w wieku szkolnym, ale także nieszczepionymi dorosłymi), zwłaszcza w pierwszych czterech miesiącach ciąży. Szczepienie przeciw różyczce należy wykonać co najmniej trzy miesiące przed zajściem w ciążę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “Specyficzna suplementacja diety

Dodaj komentarz