Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Usługi

Tajemnica udanego oraz trwałego makijażu a make-up permanentny

W codziennym języku używamy wielu słów nie zastanawiając się nad ich dokładnym znaczeniem i pochodzeniem. Rozumiemy, co świadczą i to zwykle nam wystarcza. Nieraz należałoby niemniej jednak przyjrzeć się bliżej etymologii co niektórych wyrazów. Na przykład moda. Chociaż wszyscy zdają sobie sprawę z tego, czym jest, to tak w rzeczy samej nie wiadomo, w jaki sposób to słowo zabrnęło do naszego języka. Nieco łatwiejsze jest rozpoznanie pochodzenia słowa makijaż.

Język polski zaczerpnął je z francuskiego, w jakim maquiller oznaczało udawanie bądź fałszowanie. W pewnym sensie sztuka makijażu będzie wariantem oszustwa, ponieważ to naturalnie dzięki niej możliwe jest nie tylko wyeksponowanie pozytywów własnej urody, lecz także zamaskowanie słabszych detalów. Makijaż to umiejętne udawanie, że jesteśmy piękniejsi.

Znakomicie oddaje tę intencję angielski wyraz make up, który bywa stosowany równie niejednokrotnie jak rodzimy makijaż, szczególnie przez profesjonalnych stylistów czy kosmetyczki. W bardzo literalnym tłumaczeniu make up oznacza przecież podnoszenie. Wolno zapytać, podnoszenie czego? To oczywiste: urody i jej walorów. Jednym słowem: upiększanie. Służą do tego liczne kosmetyki, zarówno o atrybutach pielęgnacyjnych, jak oraz tak zwane kosmetyki kolorowe, które kojarzymy naturalnie z makijażem czyli malowaniem.

Preparaty poprawiające urodę to słowo pochodzenia greckiego, w jakim oznaczało technikę ozdabiania. Paradoksem wydaje się dążenie do tego, aby makijaż był niewidoczny, jednak atrakcyjną opcją jest też ten permanentny – makijaż permanentny katowice. Jakkolwiek chodzi właśnie o efekt poprawienia urody, podkreślenia jej mocnych pozytywów, zwrócenia uwagi na rysunek oczu czy ust. A jednakże coraz to modniejszy staje się makijaż formułowany jako no make up, którego najistotniejszą właściwością jest wywołanie wrażenia, iż na twarzy nie ma jakiegokolwiek makijażu. To odpowiedź na nowoczesny trend w modzie, jaki stawia na naturalność i świeżość w wyglądzie i zachęca kobiety do stosowania lekkich, subtelnych preparatów, mających jedynie rozświetlać oraz odświeżać cerę. W tym makijażu wygląda się modnie oraz młodo. Niewidoczny makijaż w żadnym razie nie polega na tym, że nie używa się jakichkolwiek kosmetyków.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz