Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY Motoryzacja, Transport

Wierzchowce i jazda na nich – co zakupić?

Człowiek usidla sobie świat od niesłychanie dawna, dostosowując go do swoich pragnień, podporządkowując sobie rośliny i zwierzęta. Użytkuje zasoby przyrody wedle własnych wymagań. Koń został udomowiony bardzo dawno temu ponieważ około trzech i pół tysiąca lat przed naszą przejrzystą erą. Od tego czasu towarzyszy mu non stop. Był człowiekowi potrzebny, jego siła i sprawność umożliwiały rozwój ludzkiej cywilizacji. Konie to były najpopularniejsze zwierzęta pociągowe.

Dzisiaj służą przede wszystkim do rekreacji i sportu oraz jako takie dalej są nadzwyczaj legendarne – przetestuj koszulki jeździeckie. Są powiązane z człowiekiem na solidne oraz na złe, całkiem udomowione. Nie ma już nieomalże koni dzikich. Jedynie konie Przewalskiego zaliczane są aktualnie do gatunku dzikich koni.

Reszta tych zwierzaków zamieszkuje z ludźmi i na warunkach, jakie ludzie im dyktują. Ludzie niewątpliwie cieszą się ich towarzystwem, jednakowoż czy konie także na tym korzystają? Rzeczywiście, mają zastrzeżoną opiekę, także w wypadku ciężkich chorób, dostęp do pożywienia. Jednakowoż przykłady złego traktowania tych zwierząt są niestety powszechne. Poza tym, jako zwierzęta użytkowe są używane do pracy, czy tego sobie życzą, czy nie. Koń człowiekowi przysłużył się przez stulecia wspólnego bytowania, nie ma co do tego żadnych niepewności. W drugą to oznacza czy człowiek przysłużył się koniom, nie wolno być już tego tak pewnym. Umaszczenie koni z reguły nie ma nic wspólnego z rasą. Jakkolwiek są bezsprzecznie wyjątki, takie jak choćby rasa haflinger, która cechuje się kasztanowatym umaszczeniem z konopiastym ogonem oraz grzywą czy konik polski, który zawsze jest myszaty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To ci się spodoba:

1 komentarz

  1. Zadzwoń po pomoc drogowa Lublin, jeżeli wydarzyła ci się przykra sytuacja na drodze. Przyjedziemy i pomożemy. Działamy 24/7.

Dodaj komentarz