Biznes, Finanse

Zwrot podatku za pracę zza granicy – jak uzyskać?

Polacy to naturalnie dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej są w stanie aktualnie podejmować swobodnie zatrudnienie w znacznej większości państw członkowskich. Migracja Polaków przybrała formę migracji zarobkowej. Obszerne bezrobocie w Polsce i gigantyczna różnica w warunkach życia oraz skali dochodów na tle innych krajów Unii Europejskiej przyczynia się w dużym stopniu do podejmowania decyzji o wyjeździe w celu podjęcia pracy.

Kraje wysokorozwinięte wielokrotnie przyciągają fachowców z krajów o niższym poziomie rozwoju. Oferują im interesujące warunki zatrudnienia i też księgowy holandia cennik. Z możliwości podróży zagranicznych nadzwyczaj często korzystają studenci oraz pracownicy naukowi. Szczególnie nieprawidłowo opisuje się sytuacja na rynku pracy dla absolwentów w Polsce.

Szkolnictwo nie jest dostosowane do bieżących wymogów rynku, kładzie zbyt znaczny nacisk na wiedzę teoretyczną, a nie praktyczną. Warunki pracy w Polsce w porównaniu z zagranicznymi wypadają niekorzystnie. Dotyczy to głównie naukowców, lekarzy i inżynierów, jacy nie mają w kraju do dyspozycji odpowiednich, machin, urządzeń i laboratoriów.

To ci się spodoba:

Dodaj komentarz